UHP-500-48
Mfr.Part #
UHP-500-48
Description
AC/DC CONVERTER 48V 502W
Current - Output 1 :
10.45 A
Efficiency :
95%
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
502W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output 1 :
48V